مشکلات پوست و مو

جوش یا آکنه - مشکلات پوستی

جوش یا آکنه ،لک ،کبودی و گودی زیر چشم ،ریزش مو،چروک و افتادگی

۱- جوش

عوامل داخلی و عوامل خارجی جوش یا آکنه یک روند مولتی فاکتوریال دینامیک است که غدد سباسه (چربی ) را درگیر میکند خصوصا در پوست های چرب انسداد غدد سباسه و عدم تخلیه چربی سبب تبدیل آنها به کومدون های سر سیاه و سپس آکنه میشود .ترشح چربی از غدد سباسه با به هم ریختن هورمون ها افزایش می یابد .این غدد در زمان بلوغ ،استرس های طولانی ،پریود های نا منظم ،چربی را بیشتر ترشح کرده و این امر باعث میشود فولیکول مو در اثر تجمع چربی زیاد التهاب یافته و سبب ایجاد آکنه میگردد.
اما عوامل خارجی نیز موجب ایجاد جوش و آکنه میشود ازجمله آرایش های غلیظ )گریم و دراز مدت و عدم شستشوی صورت با شوینده و تونر مخصوص و بهم ریختن تعادلچربی پوست.
ما با تجویز آنتی بیوتیک ها و برقراری تعادل هورمونی عوامل داخلی ایجاد جوش را مهار کرده اما این کار به تنهایی کافی نیست و در موارد شدید مدد جو باید به مطب مراجعه کرده و فشیال تخصصی و درمانی با برند و دستگاه انجام شود و پوست آماده پذیرش هوم ک داروهای مربوطه در منزل  گردد، کمپلکس از بین بردن عوامل داخلی زمینه
ای و خارجی ایجاد جوش به همراه فشیال تخصصی و هوم کر سبب درمان قطعی جوش میگردد.

لک صورت - مشکلات پوستی

۳- کبودی زیر چشم

گودی و کبودی زیر چشم از جمله مشکلاتی است که افرادزیادی را درگیرکرده،مهمترین عامل در ایجاد این مسئله ژنتیک میباشد و عواملی همچون استرس، خستگی، بیخوابی،مطالعه زیاد و غیره … به آن دامن میزند و درمان آنکمی سخت و زمان بر میباشد.

لایه برداری پوست - مشکلات پوستی

۴- ریزش مو 
ریزش مو ی فعال یعنی از دست دادن بیش از ۰۱۱ الی ۰۵۱ تار مو در یک روز یا اگر یک دسته متوسط مو را با کشش جزیی بکشیم بیش از ۴ الی ۵ مو کنده شود البته برای امتحان موی سر نه تمیز و نه کثیف باشد مثلا ۴۴ ساعت نشسته باشد.

علل ریزش مو:
۱- ریزش مو آنروژنیک,ریزش مو هرمونی 
۲- ریزش مو سکه ای قابل برگشت و گذرا ( آلوپسی آره – آتا )

۳- ریزش مو سکه ای غیر قابل برگشت و دایمی 

۴- ریزش مو سکه ای عصبی(تریکوتیلومانیا)
۵- ریزش مو به علت عفونت (درماتیت سبوروییک )
۶- ریزش موی تلوژنیک 

۷- ( ریزش مو آناژن ) تحت شرایط طبیعی ساخته شدن مواد فولیکول مو به شکل دوره ای رخ میدهد که دارای ۳ فاز است:

آناژن,کاتاژن و تلوژن

A- فاز آناژن و رشد فعال که فیبر مو ساخته میشود,رنگدانه سازی در داخل فولیکول های پیگمانته مو رخ میدهد ماکسیمم رشد طولی وعرضی مو در این فاز است.

B- در فاز کاتاژن یک پسرفت برای فولیکول مو رخ میدهد.

C- فاز تلوژن که فاز استراحت و ریزش مو است.
در یک انسان معمولی روزانه بین ۵۱ تا ۰۱۱ موی فاز
تلوژن میریزد؛ در شرایط معمول هیچ وقت بیشتر از
۰۱ درصد فولیکول ها در فاز تلوژن نیستند.

جوش یا آکنه - مشکلات پوستی

۲- لک 
عوامل مختلفی روی میزان و کیفیت رنگدانه ها و سلول های رنگ دانه ساز تاثیر گذاشته و باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه های تیره در قسمت های مختلف بدن از جمله دست و صورت میشود.
اختلالات ارثی، بیماری های کبدی و تیروئید ،بیماری های هورمونی و التهابی ،عوامل شیمیایی ،بعضی داروها ،افزایش سن و به خصوص قرار گرفتن در معرض نور آفتاب
،حاملگی و… عواملی هستن که موجب افزایش رنگ پوست تیرگی وایجاد لک میشود.
ایجاد لک هم تحت تاثیر عوامل داخلی و خارجی میباشد و سخت ترین نوع درمان است .
درمان لک مستلزم از بین بردن عوامل داخلی و خارجی میباشد که با اقدامات درمانی در مطب درمان با دستگاه و برند و استفاده از داروها در منزل (هوم کر) انجام میشود.

کبودی زیر چشم - مشکلات پوستی

۵- چروک و افتادگی
در اثر کاهش و از بین رفتن کلاژن ها پوست فروریخته و نمایی از چین و چروک ایجاد میشود. کلاژن ها همچون ستون خانه، ستون پوست میباشد و در خانم ها تا ۳۱ سالگی و در آقایان تا ۳۵ سالگی ساخته میشود .
بعضی ازچین و چروک های سطحی به دنبال کم آبی و بعضی ها به دنبال تغییر در ساخت کلاژن ایجاد میشود و هر کدام مستلزم عوامل مختلفی میباشد و ما باید پوست را آبرسانی کرده و کلاژن را به صورت خوراکی مصرف کرده تا میزان کلاژن وآب لازم بدن تامینگردد ، ما با استفاده از دستگاه هیدرودرمی و گالوانیک پوست را به صورت عمقی آبرسانی کرده و با استفاده از دستگاه پلاژن و میکرونیدلینگ تولید کلاژن را تحریک میکنیم.
بعضی از چین و چروک ها حرکتی هستن همچون چین های روی پیشانی ،خط اخم ،خطوط پنجه کلاغی دور چشم که با بوتاکس درمان میگردد. اما افتادگی در اثر تحلیل رفتن چربی زیر پوست و از بین رفتن عضلات و تحلیل استخوان ها و جاذبه زمین ایجاد میگردد و درمان آن در بعضی موارد هایفو تراپی و در اکثر موارد جراحی میباشد .

ریزش مو - مشکلات پوستی